Кандидат у нардепи знову намагається позбавити Первомайськ права на волевиявлення

1 Події навколо фальсифікацій результатів виборів в окрузі № 132 в Первомайську Миколаївської області у 2012 році прогриміли на всю Україну.
Вибори у Первомайську стали символом нахабної фальсифікації волевиявлення громадян режимом Януковича, коли у запалі битви за мандат спецпідрозділи «Беркут» брали штурмом окружні виборчі комісії задля «правильного» підрахунку голосів.
Сьогодні на сумнозвісному виборчому окрузі 132 вже зафіксовані перші сигнали з підготовки масових фальсифікацій виборчого процесу.

Громадська мережа ОПОРА зафіксувала факти підкупу виборців за допомогою благодійного фонду та активного використання адмінресурсу
кандидатом в народні депутати Василем Капациною.

За Капацину агітує офіційний сайт Первомайської міської ради — днями на сайті з’явилась інформація про візит Капацини на святкування дня рятівника, під час якого він роздавав подарунки виборцям. Використання сайту міської ради є адміністративним ресурсом.


Крім того, Капацина є головою фонду «Благодійний фонд Василя Капацини», який надає матеріальну допогу тим чи іншим закладам, про що повідомляється на його офіційному сайті. Так, зокрема, Підгороднянському ДНЗ «Ромашка» благодійний фонд Капацини подарував двоповерхові ліжка.

У такій ситуації виборці Первомайську налаштовані боротися за своє право свободного волевиявлення.
З депутатським зверненням до Генерального прокурора України Віталія Яреми та голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка звернувся народний депутат України Андрій Павловський.
За твердженням нардепа Павловського група осіб, керівник виборчого штабу кандидата по 132 Капацини — Ігор Пилипчук та громадянин Захар Стасів (обидва мають відношення до організації «Спільна справа») ведуть протиправну діяльність, яка полягає у підкупі виборців на території 132 округу, пропонуючи їм проголосувати на виборах 26 жовтня 2014 року за кандидата В.М.Капацину.


Також Союз офіцерів України звернувся до генерального прокурора Віталія Яреми, міністра внутрішніх справ Арсенія Авакова та голови СБУ Валентина Наливайченка з вимогою перевірити діяльність кандидата в народні депутати по №132 виборчому округу Василя Капацини. Про це йдеться в заяві глави Союзу Євгена Лупакова.
«За даними ЗМІ, Василь Капацина перерахував на допомогу Збройним силам України близько 8 млн грн. При цьому, відсутня інформація: яким саме частинам ЗСУ було перераховано кошти і яке обладнання на них закуплено. Враховуючи, що Капацина довгий час був директором державного підприємства «Миколаївський морський торговельний порт», тобто мав невелику офіційну заробітну плату, та інформацію про його протиправні дії, є підстави вважати, що операція з пожертвуванням коштів була насправді здійснена для легалізації (відмивання) грошей, отриманих злочинним шляхом», — йдеться у заяві.
Глава Союзу припускає, що пожертвувані кошти могли бути привласнені незаконно. «Це побічно підтверджується тим фактом, що в публічному доступі відсутні дані щодо оподаткування цих коштів. Таким чином, дії Капацини можуть бути кваліфіковані за ст.ст. ч. 5 191, 209 Кримінального Кодексу України або ч.3 ст. 212 КК України. Прошу перевірити ці факти та вжити відповідних заходів щодо визначення походження цих коштів», — просять главу ГПУ в Спілці офіцерів.