Жителі 132-го округу пікетували ГПУ і СБУ, вимагаючи зупинити підкуп виборців

Жителі Миколаївщини та громадські активісти пікетували Генеральну прокуратуру України і СБУ, протестуючи проти підкупу голосів і підготовки фальсифікацій на виборах.

«Вже набридло народу ось це неподобство. Те нас купували за гречку, за ось ці пакети, а тепер за гроші. Дали відразу по 200, а сказали, коли пройдуть вибори, ще дадуть», — каже активістка Ніна.

Про підкуп виборців у Первомайську на Миколаївщині в Генеральну прокуратуру повідомили ще два тижні тому. Однак, кажуть активісти, реакції на звернення досі немає. Генеральна прокуратура ігнорує звернення народних депутатів Павловського і Чуботенко, до яких прийшли люди з легендарного 132 округу Первомайська з інформацією про те, що там може повторитися ситуація 2012 року, коли на окрузі масово скуповували голоси, фальсифікуючи результати виборів. Але з моменту звернення депутатів в Генпрокуруту і СБУ вже пройшло 10 днів, а факти підкупу і раніше не розслідуються.

Самі ж виборці кажуть, що бояться фізичної розправи. За допомогою вони звернулися до громадських активістів, оскільки впевнені, що ті змусять прокуратуру розслідувати справу про підкуп виборців. Жителі Миколаївщини збираються вибороти право на чесні вибори і не дати повторитися сценарієм режиму Януковича зразка 2012 року.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України зареєстровано декілька заяв, в яких йде мова про ознаки порушення статті 157 Кримінального кодексу України, а саме про підкуп виборців на користь кандидата в народні депутати по 132 виборчому округу Василя Капацини. Про це повідомило джерело в ГПУ.

Василь Капацина є головою наглядової ради компанії «Український будівельник». У 2005-2010 році працював начальником Миколаївського морського торгового порту.

Крім того, союз офіцерів України просить генерального прокурора Віталія Ярему, міністра внутрішніх справ Арсенія Авакова та главу СБУ Валентина Наливайченка перевірити діяльність кандидата в народні депутати по № 132 виборчому округу Василя Капацини. Про це йдеться в заяві глави Союзу Євгена Лупакова. «За даними ЗМІ, Василь Капацина перерахував на допомогу Збройним силам України близько 8 млн грн.

При цьому, відсутня інформація: яким саме частинам ЗСУ було перераховано кошти і яке обладнання на них закуплено. Враховуючи, що Капацина довгий час був директором державного підприємстві «Миколаївський морський торговельний порт», тобто мав невелику офіційну зарплату та інформацію про його протиправних діях, є підстави вважати, що операція з пожертвуванням коштів була насправді здійснена для легалізації (відмивання) грошей , отриманих злочинним шляхом », — йдеться в заяві. Глава Союзу передбачає, що пожертвувані кошти могли бути привласнені незаконно. «Це побічно підтверджується тим фактом, що в публічному доступі відсутні дані на рахунок налогобложения цих коштів.