«Чесні вибори» – свідомий вибір громадян та результат «Революції Гідності»

Громадські активісти руху «Чесно», «Опора», «Громадський сектор Майдану» та проекту «Громадські ініціативи України» на прес-брифінгу 21 жовтня в Українському кризовому центрі наголосили на необхідності громадськості звертати посилену увагу на кандидатів у своїх округах, котрі балотуються на парламентських виборах 26 жовтня.

5
Активісти об’єднання «Чесні вибори» наголосили на відповідальності громадян ретельно перевіряти, чи не голосував кандидат за “диктаторські закони”, чи не приховує свої статки, чи не забруднений участю в корупції, чи не підтримував сепаратизм та окупацію, чи не проводив підкуп виборців та що він обіцяє у своїй програмі.

Під час брифінгу активісти навели приклади декількох проблемних округів. Так 132 округ з центром у Первомайську “прославився” як проблемний ще з 2012 року. Сьогодні Генеральна прокуратура України зареєструвала декілька заяв, в яких йде мова про ознаки порушення статті 157 Кримінального кодексу України, а саме про підкуп виборців на користь кандидата Василя Капацини.

На 47 окрузі у Слов’янську було зафіксовано масові непрямі підкупи виборців через громадську організацію «Дорога життя», яка пов’язана з кандидатом Юрієм Солодом. Комітет виборців України, журналісти неодноразово акцентували увагу на необхідності посилення контролю за діяльністю організації з боку правоохоронних органів.

Руслан Коцаба, активіст руху «Чесно», зауважив: «Ці парламентські вибори є прямим досягненням «Майдану Гідності». Нам залишається тільки зробити правильний вибір, чесно порахувати – і тоді все у нас буде добре».

Ukraine Crisis Media Center