Корупційна Авдіївка, «своїм все – чужим по закону»

Ця теза йде через роки, її hqdefault_1_396x250приписують сумнозвісному Італійському дуче Беніто Муссоліні, в нинішніх реаліях вона не втрачає своєї актуальності, доводиться погодитись що деякі пережитки пострадянського суспільства намагаються жити по цим правилам. Саме нехтування Законами України, етики та моралі, конфліктами інтересів призводить до використання службового становища та нахабної розтрати бюджетних коштів попри увагу до міста міжнародних партнерів. Покликання Громадськості полягає у всебічному аналізі та моніторингу державних закупівель, аби не допустити використання не чесними на руку очільниками набутих реформами досягнень таких як Prozorro в якості легалізації корупційних діянь.

Найбільший балансоутримувач в Авдіївці Комунальне Підприємство «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради, код ЄДРПОУ 32270664 /Youcontrol з активами більше ніж 484 мільйона гривень, в лютому 2017 року змінив очільника на особу з явними конфліктами інтересів Климанського Анатолія Сидоровича, який в друге обіймає цю посаду, та до 3 лютого 2017 року був 50% кінцевим контролером та директором Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» код ЄДРПОУ 40156307 /Youcontrol. За даними Єдиного Державного Реєстру справа знаходилась у військово цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, та відповідно Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» який вимогою статті 4 прямо забороняє зміну засновників та керівників юридичних осіб розташованих на лінії зіткнення на період проведення антитерористичної операції. Та незважаючи на це, та те, що в той час місто було без електрики та піддавалося руйнівним обстрілам з боку незаконних збройних формувань, це не завадило змінити Керівника та засновників без зміни місцезнаходження, віддавши свої корпоративні права дочці Климанський Ольги Анатольївні, тобто конфлікт інтересів ще залишився, адже комунальне підприємство «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради був єдиним замовником будівельних підрядів, та отримав на свої рахунки суму понад 2 мільйони гривень бюджетних коштів, всього підписано договорів на суму 2 597 600 гривень. Приймаючи до уваги гарантійні зобов’язання по виконаним роботам, не виконані договори по виграним державним закупівлям юридичної особи, необхідна ретельна перевірка відповідності обіймання цієї посади вказаною особою.

Наприклад по одному і тому ж об’єкту будинок 23 по вулиці Карла-Маркса товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» двічі виграли тендер, обидва на очікувану вартість 311 009 гривень в першому товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» був одним учасником та запропонував 305 000 гривень, в другому була конкуренція з 4х товариств, товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» виграв надавши пропозицію 245 000 гривень, два різні договори також підписані на один і той самий адрес, але по другому тендеру заключена додаткова угода, в зв’язку зі зміною вартості матеріалів сторони дійшли згоди розірвати укладений договір підряду. Замість того, щоб заключити угоду з наступними учасниками за черговістю пропозицій, а саме товариство з обмеженою відповідальністю «Леман-Бетон», товариство з обмеженою відповідальністю «ИДЕАЛ», товариство з обмеженою відповідальністю «Авто-БАТ», щодо яких не було прийнято рішень відхилення або кваліфікації, окрім того торги не були відмінені за порядком наказу №35 «Зовнішторвидав» про допорогові закупівлі, ще мають право на кваліфікацію, але були проведені ще одні торги з тими же умовами, тільки учасник вже був один товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» який надав вже більшу пропозицію 305 000 гривень. Тим самим порушивши права інших учасників. Про які Зони вільної торгівлі та транскордонне співробітництво можливо мріяти, коли діють такі непрозорі правила гри.

Цікавий ще такий факт що товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» майже не конкурував з місцевою будівельною компанією, яка виконувала той же самий вид робіт, та тільки по одному тендеру UA-2016-09-12-000750-c, який на нашу думку має ознаки змови гри учасників та фіктивної конкуренції, в цьому тендері ТОВ ТАССТРОЙ запропонували ціну 151 700 грн і не висунули більш жодної пропозиції, ще в торгах приймало участь ТОВ «СТ Інжиніринг Груп» код ЄДРПОУ 40316954 /Youcontrol та приватне підприємство «Інтелект Право» /Youcontrol щодо якої винесено 6 постанов Кримінального судочинства, та незавершені виконавчі провадження з 2 жовтня 2015 року, приватне підприємство «Інтелект Право» запропонувало найнижчу суму та дивним чином самоусунилося. Не зрозуміло з якою метою вони вступали в торги, адже отримати на рахунки бюджетні кошти не могли за обтяженням останніх. Другим учасником Аукціону за чергою пропозицій було товариство з обмеженою відповідальністю «СТ Інжиніринг Груп» з пропозицією 146 248,99 гривень, їх визначено переможцями, але договір з ними заключено чомусь на найвищу суму що запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ» 151 700 гривень.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СТ Інжиніринг Груп» код ЄДРПОУ 40316954 /Youcontrol.com.ua, теж має явні конфлікти інтересів пов’язаних із сім’єю засновників та керівника із замовником у 12 державних закупівлях на капітальний ремонт покрівлі багатоквартирних будинків, в кожній закупівлі замовник вказує єдину вимогу «Підприємство обов’язково повинно мати діючу ліцензію на виконання даного виду робіт, досвід проведення робіт, персонал з відповідною кваліфікацією», товариство з обмеженою відповідальністю «СТ Інжиніринг Груп» в кожному тендері виграє, бо знає скриті умови, але цікаво що в жодному тендері сканкопії ліцензії, що вимагав замовник товариство з обмеженою відповідальністю «СТ Інжиніринг Груп» не надає, більш того вони ніколи її не мали та не мають, відповідно публічних реєстрів dabi.gov.ua та системи «Youcontrol.com.ua». Але це не завадило підписати договори комунальним підприємством «Служба Єдиного Замовника» Авдіївської міської ради на суму 2 385 858 грн. Лиш за двома об’єктами по адресу Карла-Маркса 2А та Ювілейний 10 не були розпочаті роботи, та договори за ними прострочені, замовник це допустив та не надав додаткових вимог. Окрім того договір, як у випадку з товариством з обмеженою відповідальністю «ТАССТРОЙ», складено з умовами, що взагалі позбавляють будь якої відповідальності, наприклад – пункт 11.2 «за порушення умов договору вина сторона оплвчує другій стороні договору пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день порушення» правописання автора договору збережено. що означає розмір подвійної ставки НБУ за кожен день порушення, якого саме порушення? Виплачувати у вигляді відсотків від чого та саме за що? Якщо нічого не визначено, то і сплачувати нема чого.

За 2016 рік Авдіївська центральна міська лікарня витратила 25 662 968 гривень.

З яких на капітальні ремонти, ПКД та технагляд витратили 3 573 795 грн, на медикаменти, бинти, рукавички, тощо 1 836 267 грн, реактиви та посуд лабораторії 1 408 569 грн, миючі засоби 466 547 грн, папір 208 558 грн, дезінфікуючих засобів, увага, на 2 515 039 грн. До речі з місцевих жителів за загальною практикою при прийомі надають список медикаментів та дезінфікуючих засобів для придбання за власні кошти.
Фізичним особам підприємцям АЦМЛ з цих коштів сплатила в загальній сумі 6 576 578 грн

На придбання обладнання, дрібного, витратили лише 100 952 грн, хоча при такому рівні фінансуванні та контролю підзвітності витрат наприклад тих же дезінфікуючих засобів, можливо було забезпечити місто навіть МРТ (магнітно резонансним томографом).

Окрім того 5 січня 2017 року телевізійний канал «112 Україна» зробив репортаж про розтрату бюджетних коштів, в якому йдеться про те, що АЦМЛ зробила оплату по актам виконаних робіт, а самі роботи не виконані в повному обсязі, що зафіксовано відео, навпроти, зважаючи на дату відео 5 січня, підрядник повинен був сплатити АЦМЛ штрафних санкцій, які вони разом узгодили аби налякати інших учасників тендеру Prozorro від участі, в розмірі 10% від суми договору за кожен день прострочки, загальна сума становила 3 025 734 грн.

123

Станом на 25 січня ця сума становила 7 419 251 грн та продовжувала зростати поки роботи не будуть виконані. Але дивним чином ні керівництво лікарні ні Військово цивільна адміністрація міста не виявляє зацікавленості до цих грошей, з яких до речі можливо було б придбати сучасне медичне обладнання або інше медичне забезпечення, або повернути в державний бюджет, але на даний час у прифронтовому місті Авдіївка навіть немає цілодобових аптек.

Чи була в курсі справи місцева військово цивільна адміністрація? Це могло відбуватись тільки з мовчазної згоди, адже перший заступник керівника ВЦА Фрідон Векуа має більше 19 років досвіду роботи на керівних посадах в будівельних організаціях, та цей підрядник так само освоює інші кошти місцевого бюджету, ГОРОНО та КП Служби єдиного замовника Авдіївської міської ради. До речі Фрідон Векуа був заступником народного меру Пономарьова при Гіркіні в ДНР, та не підпадає під люстрацію, так як Закон України «Про очищення влади» діє на службовців часів Януковича, про зв’язки з терористичними організаціями там немає ні слова.