Боротьба за люстрацію освітян-сепаратистів у Слов’янську

Славянск. Мазанова

Одним з головних напрямів процесу люстрації є освіта. Особливо це важливо для звільнених міст Донбасу. Освітяни, які дискредитували себе підтримкою терористичних організацій ДНР/ЛНР, продовжують залишатися на своїх посадах та виховувати нових сепаратистів. Адже саме від школи залежить, буде українець патріотом чи ні.

Напередодні нового навчального року народний депутат України Андрій Павловський направив до міністра освіти і науки Сергія Квіта лист із переліком освітян, які підтримували «ДНР».
Про це під час прес-брифінгу 28 серпня в Українському кризовому медіа-центрі повідомив громадський діяч Арсеній Пушкаренко.

«Ми направляємо лист пану Квіту із фактами і прізвищами для того, щоб він міг реалізувати власну ж ініціативу», – сказав він і додав, що наразі більшість із цих осіб і далі займають свої робочі місця у закладах освіти. Тому, А.Павловський звертається до С.Квіта з вимогою негайно вжити заходів, передбачених чинним законодавством, щодо освітян, які співпрацювали з терористичною організацію «ДНР», були посібниками терористів та сепаратистів, проповідували ідеї розколу територіальної цілісності та заперечували існування Української держави у містах Донецьк та Слов’янськ Донецької області.

Арсеній Пушкаренко разом з громадським активістом Олексієм Станчевським і студентом Донецького національного університету Кареном Нікіфоровим, наполягали на необхідності міністерської перевірки та переатестації викладачів. Ці люди, які залишаються на своїх робочих місцях у навчальних закладах, отримуючи заробітну плату з бюджету України, продовжують поширювати ідеї терористичної організації «Донецька народна республіка» серед дітей, молоді, батьків та педагогічних колективів.

Після оприлюднення разом з народним депутатом Андрієм Павловським та передавання до СБУ переліку освітян, що підтримували терористичну організацію «ДНР», щоб не обмежуватися словами, активісти перейшли до дій та приїхали до Слов’янську.

Почали з Олександра Зубарєва – начальника відділу освіти Слов’янської міськради (з 2010 року), якого прибрати потрібно було ще давно. Він неодноразово дозволяв собі займатися корупційними діяннями, в тому числі проводити відповідні тендера та отримувати так звані “відкати”, обкрадаючи бюджет міста, області та держави. У період окупації міста Слов’янськ терористичною організацією “Донецька народна республіка” Зубарєв всіляко підтримував сепаратистів та заперечував українську державність. Це підтверджують його добровільні дії.

Більше того, він як керівник місцевого органу управління освітою залишається на своїй посаді і не звільняє вчителів, які всіляко підтримували сепаратистів та терористів з “ДНР”, всупереч листа міністра освіти і науки України.

Наступним кроком активістів був візит до методичного центру відділу освіти Слов’янська, методисти якого прославилися активною співпрацею з російським телебаченням, звинувачували в обстрілах українську армію та розписували всі «злочини» Нацгвардії. Виявилося – це щирі переконання викладачів української мови-літератури та історії. Вже на камеру 1+1 методист Лідія Мазанова в чергове звинуватила Нацгвардію в обстрілах міста.

Зі списку, оприлюдненого у зверненні до МОН, остаточно звільнили двох освітян-сепаратистів: Ларину Валентину – вчительку ЗОШ №12, яка активно співпрацювала з ДНР, приймала участь в мітингах, нарадах, вела активну пропагандистську діяльність серед учнів та В’ячеслава Загоруйко – вчителя правознавства ЗОШ №9, який на нараді міськради та на “мітингу Дружби”, організованому ним же, закликав Путіна ввести війська.

Активісти налаштовані рішуче. На їх думку, люстрація серед освітян у Донбасі життєво необхідна. Навчально-виховний процес в системі освіти України повинні забезпечувати особи, що не заплямували себе в терористичних організаціях чи пособництвом їм.

Раніше міністр освіти та науки України Сергій Квіт запевняв, що педагоги, які співпрацювали з терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР», у сфері освіти більше не працюватимуть. Міністерство освіти і науки підкреслює, що участь педагогічних працівників в антидержавній діяльності є грубим порушенням українського законодавства і тягне за собою правові наслідки — зокрема, визначені статтями 50, 56 Закону України «Про освіту», а також статтею 41, п.3. Кодексу законів про працю в Україні за вчинення аморального проступку.

За матеріалами: pushkarenko.com.ua